První zapojení řečového procesoru

Přibližně 4-6 týdnů po operaci, po zahojení a zklidnění operační rány, se poprvé vybalí a zapojí zevní řečový procesor a pomocí výpočetní techniky začíná jeho programování. Procedura se provádí v přítomnosti proškoleného audiologa nebo biomedicínského technika. Zejména u dětí je toto nastavování nutné provádět opakovaně – první rok po operaci až šestkrát (u KI MED-EL), později jednou/dvakrát roč­ně.  Při prvním nastavování se mohou u pacienta dostavit různé pocity a obavy z nových zvuků, které se potom pacient v rámci následné rehabilitace postupně učí rozpoznávat.

Ještě před prvním zapojením si pacient může vybrat požadovaný typ řečového procesoru (SYNCHRONY, RONDO, OPUS 2), velikost bateriového pouzdra (standardní dvou nebo tříbateriové, pro napájení akumulátory), a také barevné provedení procesoru.

Spolu s novým řečovým procesorem (řídící jednotka, bateriové pouzdro, kablík, vysílací cívka spolu s magnetem) obdrží pacient při prvním nastavování i následující příslušenství ve standardním balení: